| Type | Description |
|---|---|
| Series: | UTM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.531" (13.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
UTM1E220MPD1TDNichicon |
CAP ALUM 22UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UTM1E221MHDNichicon |
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UTM1E221MHD1TNNichicon |
CAP ALUM 220UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UTM1E330MPDNichicon |
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UTM1E330MPD1TDNichicon |
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UTM1E331MHD1TNNichicon |
CAP ALUM 330UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UTM1E3R3MED1TANichicon |
CAP ALUM 3.3UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UTM1E3R3MED1TDNichicon |
CAP ALUM 3.3UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UTM1E470MPDNichicon |
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
UTM1E470MPD1TDNichicon |
CAP ALUM 47UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |