| Type | Description |
|---|---|
| Series: | 381LQ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 26mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 4.3 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 4.95 A @ 20 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.457" (37.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
381LQ272M063J012Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 2700UF 20% 63V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
381LQ273M016J042Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 27000UF 20% 16V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
381LQ332M050H022Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 3300UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
381LQ332M080H052Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
381LQ332M080K022Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 3300UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
381LQ333M025A042Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 33000UF 20% 25V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
381LQ392M080J452Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
381LQ392M080K032Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 3900UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
381LQ392M100K452Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 3900UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
381LQ393M025K052Cornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 39000UF 20% 25V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |