| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.654" (42.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ESMM500VNN153MA45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 15000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM500VNN183MA45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 18000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM500VNN273MB50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM500VNN822MR35TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 8200UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM501VND391MA50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM501VNN391MA50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 390UF 20% 500V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM630VND123MA50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 12000UF 20% 63V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM630VSN103MA40SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10000UF 20% 63V SNAP |
In Stock: 0 $3.94485 |
![]() |
ESMM750VSN682MQ60SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 6800UF 20% 75V SNAP |
In Stock: 0 $4.01941 |
![]() |
ESMM800VNN123MA63TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 12000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |