| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 820 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.886" (22.50mm) |
| Size / Dimension: | 1.575" Dia (40.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.559" (65.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In - 4 Lead |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ESMM451VNN331MQ50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM451VNN561MA50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM451VNN821MA80TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 820UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM451VSN101MR20SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $2.53890 |
![]() |
ESMM451VSN151MA20SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $3.12375 |
![]() |
ESMM451VSN151MQ30TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM451VSN151MR25SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $2.82555 |
![]() |
ESMM451VSN181MR30WUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $2.41605 |
![]() |
ESMM451VSN221MA25SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $3.10590 |
![]() |
ESMM451VSN221MR30SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $3.07020 |