| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMM |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 400 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 488mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 3.1 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 4.433 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.047" (52.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ESMM421VNN221MA25TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM421VNN471MA40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM421VNN681MA50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM421VSD222MUA5TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
ESMM421VSN151MQ30SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $2.57985 |
![]() |
ESMM421VSN181MR25SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 180UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $3.00980 |
![]() |
ESMM421VSN331MR35SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $3.42720 |
![]() |
ESMM421VSN331MR35UUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $3.44505 |
![]() |
ESMM421VSN391MA35SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $4.15905 |
![]() |
ESMM421VSN471MR45SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $4.33755 |