| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SEK |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 400 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 12.06Ohm |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.197" (5.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.512" Dia (13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.024" (26.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SEK221M010STCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 220UF 20% 10V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SEK221M160STCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 220UF 20% 160V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SEK221M6R3STCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SEK222M6R3STCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 2200UF 20% 6.3V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SEK2R2M160STCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 2.2UF 20% 160V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SEK2R2M200STCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 2.2UF 20% 200V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SEK2R2M250STCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 2.2UF 20% 250V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SEK2R2M350STCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 2.2UF 20% 350V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SEK330M016STCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 33UF 20% 16V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SEK330M025STCornell Dubilier Electronics |
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL |
In Stock: 0 $0.00000 |