| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 140mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 750 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.531" (13.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MVE50VE471MM17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE50VE102MM22TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH16VE681ML17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH16VE102MM17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH10VE332MM17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH16VC681MK14TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH16VC471MK14TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH10VE472MM22TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4700UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH100VE101ML17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
MVE25VE222MM22TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |