| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 1 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650" (16.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MVH100VE221MM22TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE100VC68RMK14TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 68UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE100VE221ML22TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE100VC101MK14TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE100VE101ML17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE63VC221MK14TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE100VC47RMK14TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE100VE331MM22TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE63VE471MM17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE63VE471ML22TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |