| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 470 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 150mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 920 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650" (16.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MVH50VE331ML17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH25VE681MM17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE35VE102ML17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH100VC68RMK16TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 68UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE35VC471MK14TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE35VE471ML17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH63VE331ML17TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH63VD471ML22TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
MVE35VE222MM22TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 2200UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
![]() |
MVH63VC221MK16TRUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |