| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVE |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 22.602Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 22 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.205" (5.20mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MVE6.3VC681MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE6.3VC471MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE6.3VC331MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE6.3VC221MF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE6.3VC101MF55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE6.3VC47RME55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVE6.3VC33RME55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVA35VC221MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVA100VC68RMK14TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 68UF 20% 100V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVA35VC331MJ10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |