| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVY |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 4.7 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 60 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | 3 Ohms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.157" Dia (4.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.205" (5.20mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MVY16VC681MJ10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY16VC331MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY35VC22RMF55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY10VC332MM17TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 3300UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY10VC471MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY10VC681MJ10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY10VC102MJ10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY16VC22RME55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY16VC10RMD55TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVY16VC221MF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 16V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |