| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MZA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 74mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 850 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | 80 mOhms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.394" Dia (10.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.394" (10.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MZA50VC4R7MD61TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 4.7UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MZA50VC22RMD61TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MZA50VC10RMF61TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MZA35VC101MF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MZA50VC33RMF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MZA50VC47RMF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MZA50VC101MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MZA35VC101MH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MZA35VC47RMF61TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MZA25VC33RMF61TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |