| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MVH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 140mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | 750 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.492" Dia (12.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.531" (13.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.512" L x 0.512" W (13.00mm x 13.00mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
MVH35VC10RMF60TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH50VC22RMF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH50VC22RMH63TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH50VC33RMH10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH35VC22RMF60TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH25VC221MJ10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH63VC10RMF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH10VC331MJ10TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH10VC101MF80TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
![]() |
MVH10VC101MH63TPUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |