| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMQ |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.005Ohm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 2.01 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 2.8743 A @ 50 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.181" Dia (30.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.575" (40.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SMQ450VS391M30X40T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMQ450VS471M30X45T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMQ450VS471M35X40T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMQ450VS561M30X50T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMQ450VS561M35X45T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 560UF 20% 450V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
KMH6.3VN123M22X25T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 12000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
KMH6.3VN153M22X25T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 15000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
KMH6.3VN183M22X30T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 18000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
KMH6.3VN223M22X35T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
KMH6.3VN223M25X30T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |