| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 38mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 3.55 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 3.834 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.866" Dia (22.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.575" (40.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SMH10VN223M25X30T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH10VN273M22X45T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH10VN273M25X35T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH10VN333M22X50T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH10VN333M25X40T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH10VN393M25X45T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 39000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH10VN393M30X35T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 39000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH10VN473M25X50T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH10VN473M30X40T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 47000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH10VN563M30X45T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 56000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |