| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMH |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 22000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 45mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 3.07 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 3.3156 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.000" Dia (25.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.984" (25.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
SMH6.3VN273M22X35T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH6.3VN273M25X30T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH6.3VN333M22X40T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 33000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH6.3VN333M25X35T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 33000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH6.3VN393M22X50T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 39000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH6.3VN393M25X40T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 39000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH6.3VN473M25X45T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 47000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH6.3VN473M30X35T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 47000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH6.3VN563M25X50T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 56000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
SMH6.3VN563M30X40T2United Chemi-Con |
CAP ALUM 56000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |