| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TG |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2200 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 75mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 845 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.709" Dia (18.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650" (16.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EEE-TG1E331QPanasonic |
CAP ALUM 330UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-TG1E471QPanasonic |
CAP ALUM 470UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-TG1E681MPanasonic |
CAP ALUM 680UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-TG1E681UNPanasonic |
CAP ALUM 680UF 20% 25V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-TG1H102MPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-TG1H221QPanasonic |
CAP ALUM 220UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-TG1H331QPanasonic |
CAP ALUM 330UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-TG1H471MPanasonic |
CAP ALUM 470UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-TG1H681MPanasonic |
CAP ALUM 680UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EEE-TG1H681UMPanasonic |
CAP ALUM 680UF 20% 50V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |