| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T-UP |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 680 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 500 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 293mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 3.88 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 5.432 A @ 10 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.984" (25.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.969" Dia (50.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.969" (50.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In - 5 Lead |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ECE-P2HP821HAPanasonic |
CAP ALUM 820UF 20% 500V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2HP102HAPanasonic |
CAP ALUM 1000UF 20% 500V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2HP122HXPanasonic |
CAP ALUM 1200UF 20% 500V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2HP152HAPanasonic |
CAP ALUM 1500UF 20% 500V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-UQ2E681DFPanasonic |
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-UQ2G181BFPanasonic |
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-UQ2G221BFPanasonic |
CAP ALUM 220UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-UQ2G681EFPanasonic |
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-UQ2G821EFPanasonic |
CAP ALUM 820UF 20% 400V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EET-UQ2S151BAPanasonic |
CAP ALUM 150UF 20% 420V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |