| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T-HA |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 39000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 16mOhm |
| Lifetime @ Temp.: | 3000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 8.4 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 9.66 A @ 10 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.984" (25.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.969" Dia (50.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 2.480" (63.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In - 5 Lead |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ECE-P1HA473HAPanasonic |
CAP ALUM 47000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1HA563HAPanasonic |
CAP ALUM 56000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1HA683HAPanasonic |
CAP ALUM 68000UF 20% 50V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1KA123HAPanasonic |
CAP ALUM 12000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1KA153HAPanasonic |
CAP ALUM 15000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1KA183HAPanasonic |
CAP ALUM 18000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1KA223HAPanasonic |
CAP ALUM 22000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P1KA273HAPanasonic |
CAP ALUM 27000UF 20% 80V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2AA822HAPanasonic |
CAP ALUM 8200UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ECE-P2AA123HAPanasonic |
CAP ALUM 12000UF 20% 100V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |