| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SMH |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 82000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 6.3 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 12mOhm @ 120Hz |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 7.29 A @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 7.8732 A @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | 0.394" (10.00mm) |
| Size / Dimension: | 1.378" Dia (35.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 1.575" (40.00mm) |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Can - Snap-In |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ESMH6R3VSN104MA45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH100VSN153MP30TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH100VSN153MQ25TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 15000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH100VSN183MP35TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 18000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH100VSN223MP40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH100VSN223MQ30TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH100VSN273MP45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH100VSN333MP50TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH100VSN333MQ40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH100VSN393MQ45TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 39000UF 20% 10V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |