| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Alchip™- MVY |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 63 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 105°C |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 105°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 422.5 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 845 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | 120 mOhms |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.630" Dia (16.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.650" (16.50mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EMZA6R3ADA220MD61GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.11682 |
|
EMZA6R3ADA470ME61GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.14960 |
|
EMZA6R3ADA471MHA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.36828 |
|
EMZA6R3ADA152MJA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.49180 |
|
EMZA100ADA331MHA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.36432 |
|
ESMH6R3VSN223MP30TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH6R3VSN223MQ25TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH6R3VSN273MP35TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH6R3VSN273MQ30TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 27000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
ESMH6R3VSN333MP40TUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33000UF 20% 6.3V SNAP |
In Stock: 0 $0.00000 |