| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Alchip™- MVH |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 33 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 900mOhm @ 100kHz |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | Automotive |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 102.3 mA @ 120 Hz |
| Ripple Current @ High Frequency: | 110 mA @ 100 kHz |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | 0.248" Dia (6.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.303" (7.70mm) |
| Surface Mount Land Size: | 0.260" L x 0.260" W (6.60mm x 6.60mm) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - SMD |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
EMVH350ADA330MH63GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $0.21131 |
|
EMVH350GDA681MMH0SUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 680UF 20% 35V SMD |
In Stock: 0 $2.72413 |
|
EMVH630ADA100MH63GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD |
In Stock: 0 $0.19448 |
|
EMVK6R3ADA220MD55GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EMVK6R3ADA470ME55GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EMVK6R3ADA101MF55GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EMVK6R3ADA331MHA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 330UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EMVK6R3ADA102MJA0GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EMVK100ADA330ME55GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 33UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
EMVK100ADA101MH63GUnited Chemi-Con |
CAP ALUM 100UF 20% 10V SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |