| Type | Description |
|---|---|
| Series: | RWF |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 18000 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 450 V |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Lifetime @ Temp.: | 5000 Hrs @ 85°C |
| Operating Temperature: | -25°C ~ 85°C |
| Polarization: | Polar |
| Ratings: | - |
| Applications: | - |
| Ripple Current @ Low Frequency: | - |
| Ripple Current @ High Frequency: | - |
| Impedance: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Height - Seated (Max): | - |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Package / Case: | Radial, Can - Screw Terminals |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
LNK2G822MSEJNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $136.27600 |
|
![]() |
LNK2G822MSEHBBNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $136.27600 |
![]() |
LNK2G822MSEHBNNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $136.27600 |
![]() |
LNK2G822MSEJBBNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $136.27600 |
![]() |
LNK2G822MSEJBNNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $136.27600 |
![]() |
LQR2G822MSEJBBNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $136.40700 |
![]() |
LQR2G822MSEJBNNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $136.40700 |
![]() |
LQR2G822MSEHBBNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $136.40733 |
![]() |
LQR2G822MSEHBNNichicon |
CAP ALUM 8200UF 20% 400V SCREW |
In Stock: 0 $136.40733 |
![]() |
LQR2W682MSEHBBNichicon |
CAP ALUM 6800UF 20% 450V SCREW |
In Stock: 0 $136.40733 |