| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | BGA |
| Attachment Method: | Thermal Tape, Adhesive (Not Included) |
| Shape: | Square, Pin Fins |
| Length: | 1.772" (45.00mm) |
| Width: | 1.772" (45.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.965" (24.50mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 2.30°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ATS-P2-210-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 70X70X12MM XCUT T412 |
In Stock: 0 $8.49500 |
|
ATS-P2-33-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 57.9X36.83X17.78MM T412 |
In Stock: 0 $8.49920 |
|
ATS-20E-71-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 |
In Stock: 25 $8.43000 |
|
ATS-20E-101-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 |
In Stock: 25 $8.43000 |
|
ATS-21E-71-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 |
In Stock: 25 $8.43000 |
|
ATS-21E-101-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 |
In Stock: 25 $8.43000 |
|
ATS-01F-71-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 |
In Stock: 25 $8.43000 |
|
ATS-01F-101-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 |
In Stock: 25 $8.43000 |
|
ATS-02F-71-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45X45X30MM L-TAB T766 |
In Stock: 25 $8.43000 |
|
ATS-02F-101-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T766 |
In Stock: 25 $8.43000 |