| Type | Description |
|---|---|
| Series: | maxiFLOW |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | BGA |
| Attachment Method: | Thermal Tape, Adhesive (Not Included) |
| Shape: | Square, Angled Fins |
| Length: | 0.748" (19.00mm) |
| Width: | 0.748" (19.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.689" (17.50mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 7.70°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ATS-20E-129-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 |
In Stock: 25 $8.38000 |
|
ATS-21E-129-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 |
In Stock: 25 $8.38000 |
|
ATS-01F-129-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 |
In Stock: 25 $8.38000 |
|
ATS-02F-129-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 |
In Stock: 25 $8.38000 |
|
ATS-03F-129-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 |
In Stock: 25 $8.38000 |
|
ATS-04F-129-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 |
In Stock: 25 $8.38000 |
|
ATS-05F-129-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 |
In Stock: 25 $8.38000 |
|
ATS-06F-129-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 |
In Stock: 25 $8.38000 |
|
ATS-07F-129-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 |
In Stock: 25 $8.38000 |
|
ATS-08F-129-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T766 |
In Stock: 25 $8.38000 |