| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | BGA |
| Attachment Method: | Thermal Tape, Adhesive (Not Included) |
| Shape: | Square, Pin Fins |
| Length: | 1.378" (35.00mm) |
| Width: | 1.378" (35.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.768" (19.50mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 4.20°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ATS-P2-146-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 30X30X35MM L-TAB T766 |
In Stock: 25 $7.00000 |
|
ATS-P2-149-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 |
In Stock: 25 $7.00000 |
|
ATS-P2-174-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T766 |
In Stock: 25 $7.00000 |
|
ATS-P2-177-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T766 |
In Stock: 25 $7.00000 |
|
ATS-20E-210-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 70X70X12MM XCUT |
In Stock: 0 $7.07750 |
|
ATS-21E-210-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 70X70X12MM XCUT |
In Stock: 0 $7.07750 |
|
ATS-01F-210-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 70X70X12MM XCUT |
In Stock: 0 $7.07750 |
|
ATS-02F-210-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 70X70X12MM XCUT |
In Stock: 0 $7.07750 |
|
ATS-03F-210-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 70X70X12MM XCUT |
In Stock: 0 $7.07750 |
|
ATS-04F-210-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 70X70X12MM XCUT |
In Stock: 0 $7.07750 |