| Type | Description |
|---|---|
| Series: | pushPIN™ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Attachment Method: | Push Pin |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 2.126" (54.00mm) |
| Width: | 2.126" (54.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.590" (15.00mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 13.45°C/W @ 100 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Blue Anodized |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ATS-21H-128-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 |
In Stock: 0 $5.76400 |
|
ATS-P1-206-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 |
In Stock: 0 $5.76400 |
|
ATS-P2-67-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.76400 |
|
ATS-P2-97-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.76400 |
|
ATS-P2-154-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.76400 |
|
ATS-P2-182-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.76400 |
|
ATS-01A-105-C1-R1Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 45.00MM X 45.00MM ALUM |
In Stock: 0 $5.76400 |
|
ATS-01A-15-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T412 |
In Stock: 0 $5.76400 |
|
ATS-01A-18-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 |
In Stock: 0 $5.76400 |
|
ATS-01A-128-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 |
In Stock: 0 $5.76400 |