| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | BGA |
| Attachment Method: | Thermal Tape, Adhesive (Not Included) |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.142" (29.00mm) |
| Width: | 1.142" (29.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.374" (9.50mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 13.10°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
ATS-CPX035035035-152-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB CP |
In Stock: 0 $5.10000 |
|
ATS-20E-129-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT |
In Stock: 0 $5.16130 |
|
ATS-20E-158-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB |
In Stock: 0 $5.16130 |
|
ATS-20E-186-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB |
In Stock: 0 $5.16130 |
|
ATS-20E-149-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.16130 |
|
ATS-20E-177-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.16130 |
|
ATS-21E-129-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 60X60X10MM XCUT |
In Stock: 0 $5.16130 |
|
ATS-21E-158-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB |
In Stock: 0 $5.16130 |
|
ATS-21E-186-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB |
In Stock: 0 $5.16130 |
|
ATS-21E-149-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.16130 |