| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Type: | Top Mount |
| Package Cooled: | BGA |
| Attachment Method: | Thermal Tape, Adhesive (Not Included) |
| Shape: | Square, Fins |
| Length: | 1.063" (27.00mm) |
| Width: | 1.063" (27.00mm) |
| Diameter: | - |
| Fin Height: | 0.374" (9.50mm) |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | 14.10°C/W @ 200 LFM |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Material: | Aluminum |
| Material Finish: | Black Anodized |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
ATS-55210D-C0-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 21X21X9.5MM W/OUT TIM |
In Stock: 0 $5.08900 |
ATS-P1-166-C2-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 |
In Stock: 23 $5.04000 |
|
ATS-20E-19-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 54X54X20MM XCUT |
In Stock: 0 $5.09950 |
|
ATS-20E-145-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.09950 |
|
ATS-20E-173-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.09950 |
|
ATS-21E-19-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 54X54X20MM XCUT |
In Stock: 0 $5.09950 |
|
ATS-21E-145-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.09950 |
|
ATS-21E-173-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.09950 |
|
ATS-01F-19-C1-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 54X54X20MM XCUT |
In Stock: 0 $5.09950 |
|
ATS-01F-145-C3-R0Advanced Thermal Solutions, Inc. |
HEATSINK 30X30X30MM L-TAB T412 |
In Stock: 0 $5.09950 |