ATS-10D-91-C3-R0
ATS-10D-91-C3-R0
Image is for reference, please contact us to get the real picture
Manufacturer Part
ATS-10D-91-C3-R0
Manufacturer
Advanced Thermal Solutions, Inc.
Description
HEATSINK 40X40X10MM R-TAB T412
Category
Fans, Thermal Management
Family
Thermal - Heat Sinks
Type Description
Series:pushPIN™
Package:Bulk
Part Status:Active
Type:Top Mount
Package Cooled:Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...)
Attachment Method:Push Pin
Shape:Square, Fins
Length:1.575" (40.00mm)
Width:1.575" (40.00mm)
Diameter:-
Fin Height:0.394" (10.00mm)
Power Dissipation @ Temperature Rise:-
Thermal Resistance @ Forced Air Flow:22.07°C/W @ 100 LFM