| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MC-405 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency: | 32.768 kHz |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 6pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 kOhms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 2.29mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.378" L x 0.160" W (9.60mm x 4.06mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.142" (3.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MC-405 32.7680K-F0:PURE SNEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ SERIES SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-405 32.7680K-G3:ROHSEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 20PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-405 36.0000K-A0:ROHSEpson |
CRYSTAL 36.0000KHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-406 32.7680K-A0:PURE SNEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-406 32.7680K-AE0:PURE SNEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 22.9PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-406 32.7680K-AG0:ROHSEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-406 32.7680KB-E0:ROHSEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-406 32.7680K-C0:ROHSEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-406 32.7680K-E0:PURE SNEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MC-406 32.7680K-F0:ROHSEpson |
CRYSTAL 32.7680KHZ SERIES SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |