| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA-506 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 32 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 Ohms |
| Operating Mode: | 3rd Overtone |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 3.30mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MA-506 33.3333M-C0:ROHSEpson |
CRYSTAL 33.3333MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 36.0000M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 36.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 36.8640MBC-T0:ROHSEpson |
CRYSTAL 36.8640MHZ 13PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 36.8640M-C0:ROHSEpson |
CRYSTAL 36.8640MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 4.0000M-D0:ROHSEpson |
CRYSTAL 4.0000MHZ 22PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 4.0000M-G3:ROHSEpson |
CRYSTAL 4.0000MHZ 20PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 4.0960M-AB0:PURE SNEpson |
CRYSTAL 4.0960MHZ 30PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 4.0960M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 4.0960MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 4.194304M-B0:ROHSEpson |
CRYSTAL 4.194304MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 4.9152M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 4.9152MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |