| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA-505 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 7.3728 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 3.30mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MA-505 7.3728M-C3:PURE SNEpson |
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 7.3728M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 7.3728MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 8.0000M-B3:ROHSEpson |
CRYSTAL 8.0000MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 8.0000M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 10.0000M-B0:ROHSEpson |
CRYSTAL 10.0000MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 10.0000M-C3:PURE SNEpson |
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 10.0000MC-D0:ROHSEpson |
CRYSTAL 10.0000MHZ 22PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 11.0592M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 11.9550M-W0:ROHSEpson |
CRYSTAL 11.9550MHZ 12PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-506 12.0000M50X-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |