| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA-505 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 14.31818 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 3.30mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.181" (4.60mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MA-505 14.7450M-C0:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.7450MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 14.7456M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 16.0000M50X-C3:PURE SNEpson |
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 16.0000M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 16.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 16.0000M-D3:ROHSEpson |
CRYSTAL 16.0000MHZ 22PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 16.1280M-C0:ROHSEpson |
CRYSTAL 16.1280MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 16.2570M-K0:ROHSEpson |
CRYSTAL 16.2570MHZ 10PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 18.4320M-B0:PURE SNEpson |
CRYSTAL 18.4320MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 18.4320M-B0:ROHSEpson |
CRYSTAL 18.4320MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 19.6600M-C3:PURE SNEpson |
CRYSTAL 19.6600MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |