| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA-406 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 6 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 9.60mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.146" (3.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MA-406 64.0000M-AZ3:ROHSEpson |
CRYSTAL 64.0000MHZ 3.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 7.3700M-A0:ROHSEpson |
CRYSTAL 7.3700MHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 7.3728M-A0:ROHSEpson |
CRYSTAL 7.3728MHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 7.3728M-AB0:ROHSEpson |
CRYSTAL 7.3728MHZ 30PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 7.3728M-D0:ROHSEpson |
CRYSTAL 7.3728MHZ 22PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 7.4700M-A0:ROHSEpson |
CRYSTAL 7.4700MHZ 12.5PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 7.6800M50X-C0:ROHSEpson |
CRYSTAL 7.6800MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 8.0000M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 8.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 10.0000M50X-F0:ROHSEpson |
CRYSTAL 10.0000MHZ SERIES SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-505 10.0000M-B0:ROHSEpson |
CRYSTAL 10.0000MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |