| Type | Description |
|---|---|
| Series: | MA-406 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 12.8 MHz |
| Frequency Stability: | ±30ppm |
| Frequency Tolerance: | ±50ppm |
| Load Capacitance: | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SOJ, 9.60mm pitch |
| Size / Dimension: | 0.461" L x 0.189" W (11.70mm x 4.80mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.146" (3.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
MA-406 13.5000M-K0:ROHSEpson |
CRYSTAL 13.5000MHZ 10PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.1400M-F3:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.1400MHZ SERIES SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.3180M-C0:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.3180MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.31818M-B3:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.3180MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.7456M50X-C0:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.7456M50X-K0:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.7456MHZ 10PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.7456M-B3:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.7456MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.7456M-C0:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.7456M-C3:PURE SNEpson |
CRYSTAL 14.7456MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-406 14.7456MC-B3:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.7456MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |