| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FA-238V |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 13 MHz |
| Frequency Stability: | ±10ppm |
| Frequency Tolerance: | ±10ppm |
| Load Capacitance: | 10pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
FA-238V 13.5000MB50X-C3Epson |
CRYSTAL 13.5000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238V 13.5600MF20V-AC3Epson |
CRYSTAL 13.5600MHZ 9PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238V 14.31818MA50X-W3Epson |
CRYSTAL 14.31818MHZ 12PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FC-255 32.7680K-AC3Epson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 9PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FC-255 32.7680K-AG0Epson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 7PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FC-255 32.7680K-E3Epson |
CRYSTAL 32.7680KHZ 6PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FC-255 69.0000KA-AG0Epson |
CRYSTAL 69.0000KHZ 7PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FC-255 75.0000K-AG0Epson |
CRYSTAL 75.0000KHZ 7PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-306 14.31818M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 14.31818MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
MA-306 18.0000M-C3:ROHSEpson |
CRYSTAL 18.0000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |