| Type | Description |
|---|---|
| Series: | FA-238 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 25 MHz |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency Tolerance: | ±20ppm |
| Load Capacitance: | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50 Ohms |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10°C ~ 60°C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
FA-238 26.0000MB-B3Epson |
CRYSTAL 26.0000MHZ 16PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 28.3220MD15V-K3Epson |
CRYSTAL 28.3220MHZ 10PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 30.0000MB-F3Epson |
CRYSTAL 30.0000MHZ SERIES SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 30.0000MB-Y0Epson |
CRYSTAL 30.0000MHZ 14PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 30.1700MB-C0Epson |
CRYSTAL 30.1700MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 30.1800MB-C0Epson |
CRYSTAL 30.1800MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 30.1900MB-C0Epson |
CRYSTAL 30.1900MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 30.2000MB-C0Epson |
CRYSTAL 30.2000MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 30.2100MB-C0Epson |
CRYSTAL 30.2100MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |
|
FA-238 30.2200MB-C0Epson |
CRYSTAL 30.2200MHZ 18PF SMD |
In Stock: 0 $0.00000 |