| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 152D |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.351" Dia x 0.786" L (8.92mm x 19.96mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | S |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
CWR29MC684KBCB\WElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $21.82405 |
![]() |
CWR09HC225JB\TRElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $21.83860 |
![]() |
CWR19HC685JPEZ\TRElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $21.83860 |
![]() |
CWR09HC475JB\TR100Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $21.83860 |
![]() |
CWR09HC475JB\TR25Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $21.83860 |
![]() |
CWR09HC155JB\TRElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $21.83860 |
![]() |
CWR09HC475JB\TRElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $21.83860 |
![]() |
CWR09HC335JB\TRElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $21.83860 |
![]() |
CWR09HC335JB\M100Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $21.83860 |
![]() |
M39003/01-2658Vishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 10% 75V AXIAL |
In Stock: 0 $21.83950 |