| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 550D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJC106K035CRSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.16268 |
![]() |
TBJD336M035CRSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.16268 |
![]() |
TBJD336K035CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.16268 |
![]() |
TBJD226K035CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.16268 |
![]() |
TBJD336M035CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.16268 |
![]() |
TBJD685M035CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.16268 |
![]() |
TBJD106K035CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.16268 |
![]() |
TBJD156K035CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.16268 |
![]() |
TBJD685K035CRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.16268 |
![]() |
TBJC156K035CRSB0700Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.16268 |