| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TBJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 50mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.162" (4.11mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/03-2004/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 10% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $11.15125 |
![]() |
M39003/03-2019/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $11.15125 |
![]() |
M39003/03-2021/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 56UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $11.15125 |
![]() |
M39003/03-2022/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $11.15125 |
![]() |
M39003/03-2024/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 82UF 10% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $11.15125 |
![]() |
M39003/03-2035/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $11.15125 |
![]() |
M39003/03-2037/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 39UF 10% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $11.15125 |
![]() |
M39003/03-2050/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 18UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $11.15125 |
![]() |
M39003/03-2051/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $11.15125 |
![]() |
M39003/03-2053/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 27UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $11.15125 |