| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TBJ |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2917 (7343 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169" (4.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | B (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJD476M016LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.08800 |
![]() |
TBJD107K016LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.08800 |
![]() |
TBJE477M010LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 200 $11.08800 |
![]() |
TBJD107M010LRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.08800 |
![]() |
TBJC107K010LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.08800 |
![]() |
TBJD476K016LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 400 $11.08800 |
![]() |
TBJD686K016LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.08800 |
![]() |
TBJC226K016LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.08800 |
![]() |
TBJE477M006LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.08800 |
![]() |
TBJE107K016LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.08800 |