| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/3, CSR23 |
| Package: | Tray |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 220 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 600mOhm @ 100kHz |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.289" Dia x 0.289" L (7.34mm x 7.34mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | C |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
T140C127K020ASKEMET |
CAP TANT 120UF 10% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $10.99350 |
|
13008-005KESBVishay / Sprague |
CAP TANT 1500UF 10% 4V 3024 |
In Stock: 0 $10.99560 |
|
13008-005KESCVishay / Sprague |
CAP TANT 1500UF 10% 4V 3024 |
In Stock: 0 $10.99560 |
|
13008-005MESBVishay / Sprague |
CAP TANT 1500UF 20% 4V 3024 |
In Stock: 0 $10.99560 |
|
13008-005MESCVishay / Sprague |
CAP TANT 1500UF 20% 4V 3024 |
In Stock: 0 $10.99560 |
|
13008-050KESZVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 10% 25V 3024 |
In Stock: 0 $10.99560 |
|
13008-050MESZVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 20% 25V 3024 |
In Stock: 0 $10.99560 |
|
![]() |
CWR15FB106KBRA\TRElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.99560 |
![]() |
CWR15FB335KBRA\TRElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.99560 |
![]() |
TBJD107K010LRLB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $11.00176 |