| Type | Description |
|---|---|
| Series: | T493 |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1.2Ohm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | 2000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2312 (6032 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.80mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | C |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | B (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/03-2005/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 100UF 20% 6V AXIAL |
In Stock: 0 $10.73875 |
![]() |
M39003/03-2020/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 47UF 20% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $10.73875 |
![]() |
M39003/03-2023/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 68UF 20% 10V AXIAL |
In Stock: 0 $10.73875 |
![]() |
M39003/03-2036/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 20% 15V AXIAL |
In Stock: 0 $10.73875 |
![]() |
M39003/03-2052/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 22UF 20% 20V AXIAL |
In Stock: 0 $10.73875 |
![]() |
M39003/03-2067/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 10UF 20% 35V AXIAL |
In Stock: 0 $10.73875 |
![]() |
CWR15CK686KBAAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.73875 |
![]() |
CWR15FK684KBLAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.73875 |
![]() |
CWR15FK335KBRAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.73875 |
![]() |
CWR15FK225KBLAElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.73875 |