| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/3, CSR23 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 3.3 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 20 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.135" Dia x 0.286" L (3.43mm x 7.26mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | A |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | D (0.001%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TBJB156K016LBDB0H23Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.61500 |
![]() |
TBJD476M020CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.62138 |
![]() |
TBJC336K020CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.62138 |
![]() |
TBJC106K020CRSB0H24Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.62138 |
![]() |
TBJD226K020CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.62138 |
![]() |
TBJD336K020CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.62138 |
![]() |
TBJC106K020CRSB0045Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.62138 |
![]() |
TBJD226K020CRSB0H24Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.62138 |
![]() |
TBJC106K020CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.62138 |
![]() |
TBJD686K020CRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.62138 |