| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TAZ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 15 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25 V |
| Type: | Molded |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 1Ohm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2915 (7338 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.285" L x 0.150" W (7.24mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.125" (3.18mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | H |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZH226K025LBSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.40192 |
![]() |
TAZH475J050CRSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.40192 |
![]() |
TAZH226K025LRSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.40192 |
![]() |
TAZG335J050CRSZ0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.40192 |
![]() |
TBJB226K016LRDB0H23Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.40270 |
![]() |
TBJC107K010LSLB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.40270 |
![]() |
TBJA156K010CBDB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.40875 |
![]() |
TBJA105K010CBLB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.40875 |
![]() |
TBJA106K010CBDB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.40875 |
![]() |
TBJA106K010CBDB0923Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.40875 |