| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, 13008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 330 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 10 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 35mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 3017 (7644 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.173" W (7.60mm x 4.40mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.173" (4.40mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | E |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
13008-020KESCVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 10% 10V 3017 |
In Stock: 0 $10.29952 |
|
13008-020MESBVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 10V 3017 |
In Stock: 0 $10.29952 |
|
13008-020MESCVishay / Sprague |
CAP TANT 330UF 20% 10V 3017 |
In Stock: 0 $10.29952 |
|
![]() |
TAZH476K020CRLB0823Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.29952 |
![]() |
TBJA155K025LRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.30838 |
![]() |
TAZE105K050CRSB0723Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.30838 |
![]() |
TBJB475K025LRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.30838 |
![]() |
TBJB475M025LRSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.30838 |
![]() |
TAZG106K025CWSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.31360 |
![]() |
TAZG106K025CLSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.31360 |