| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-39003/1, CSR13 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.68 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.185" Dia x 0.474" L (4.70mm x 12.04mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | B |
| Ratings: | - |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
M39003/01-2704/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.82UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.27950 |
![]() |
M39003/01-2705/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 1UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.27950 |
![]() |
M39003/01-2707/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 1.2UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.27950 |
![]() |
M39003/01-2708/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 1.5UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.27950 |
![]() |
M39003/01-2710/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 1.8UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.27950 |
![]() |
M39003/01-2711/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 2.2UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.27950 |
![]() |
M39003/01-2713/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 2.7UF 10% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.27950 |
![]() |
TAZG226M015CBLB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.27950 |
![]() |
TAZG226K015CBLB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.27950 |
13008-023KESZ/HRVishay / Sprague |
CAP TANT 1000UF 10% 10V 3024 |
In Stock: 0 $10.27952 |