| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTALEX®, 152D |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 68 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 30 V |
| Type: | Hermetically Sealed |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 125°C |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.289" Dia x 0.686" L (7.34mm x 17.42mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | R |
| Ratings: | - |
| Features: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZA154K050LBSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.24100 |
![]() |
TAZA154K050LRSB0800Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.24100 |
![]() |
TBJB335K025CSSB0024Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.24100 |
![]() |
TBJE336M025LSSB0700Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.24375 |
![]() |
M39003/01-2336/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.068UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.24650 |
![]() |
M39003/01-2333/HSDVishay / Sprague |
CAP TANT 0.047UF 20% 50V AXIAL |
In Stock: 0 $10.24650 |
![]() |
CWR15FB225MBLZ\TRElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.25447 |
![]() |
CWR15FB225KBLZ\TRElco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.25447 |
![]() |
TBJA475K020CRSB0724Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.25448 |
![]() |
TBJB475K020CRSB0824Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.25448 |