| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TANTAMOUNT®, 13008 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 100 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 35 V |
| Type: | Conformal Coated |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 100mOhm |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2924 (7360 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.299" L x 0.236" W (7.60mm x 6.00mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.201" (5.10mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Manufacturer Size Code: | F |
| Ratings: | COTS |
| Features: | High Reliability |
| Failure Rate: | - |
| Image | Part Number | Description | Stock / Unit Price |
|---|---|---|---|
![]() |
TAZG226M015CRLB0H24Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.21174 |
![]() |
TAZG226M015CRLB0H45Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.21174 |
![]() |
TAZH476K020LBSB0023Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.21350 |
![]() |
M39003/01-3168/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.1UF 20% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.23000 |
![]() |
M39003/01-3171/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.15UF 20% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.23000 |
![]() |
M39003/01-3174/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.22UF 20% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.23000 |
![]() |
M39003/01-3177/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.33UF 20% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.23000 |
![]() |
M39003/01-3180/TRVishay / Sprague |
CAP TANT 0.47UF 20% 100V AXIAL |
In Stock: 0 $10.23000 |
![]() |
TBJC106K015CBSB0900Elco (AVX) |
CAP TANT |
In Stock: 0 $10.23000 |
![]() |
T95R336K035ESSSVishay / Sprague |
CAP TANT 33UF 10% 35V 2824 |
In Stock: 0 $10.24100 |